HEMŞİRELİK OTURUMU – SALON 4

1 Ekim Cumartesi- HEMŞİRELİK OTURUMU
08.30-08.40 6.SBÜ Gastroenteroloji Günleri açılış konuşması
ÇİSELİ ALTUNTAŞ
1.OTURUM                                                                                                                                      
OTURUM BAŞKANLAR:
ÜEH BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ ZERRİN DANDİN-MUSTAFA GELİR
08.40-09.00 ENDOSKOPİ ÜNİTESİ DİZAYNI                                                       
HEMŞİRE: DEMET KUBAT
09.00-09.20 ENDOSKOPİ ÜNİTESİNDE DEZENFEKSİYON                                  
HEMŞİRE: ZELİHA ARAS BALCI
09.20-09.30 Tartışma
09.30-09.50 UYDU SEMPOZYUMU
09.50-10.00 Kahve Molası
2.OTURUM
Oturum Başkanları: OKAN KATRANCI-SELMA DAĞCI
10.00-10.20 ENDOSKOPİDE KULLANILAN SARF MALZEMELER                                      
HEMŞİRE: NURCAN YILDIRIM
10.20-10.40  TIBBİ SARF MALZEMELERİN SATIN ALMA VE TEMİN SÜRECİ
HEMŞİRE: SEDA KARACÜR
10.40-10.50 Tartışma
10.50-11:00 Kahve molası
3.OTURUM
Oturum Başkanları: DOÇ DR. RONİ ATALAY-HEDİYE TAŞPINAR
11.00-11.20 GİS KANAMALAR VE MÜDAHELE YÖNTEMLERİ                    
HEMŞİRE: MEHTAP ÇELİK
11.20-12.00 KAPSÜL ENDOSKOPİ HEMŞİRE: NESLİHAN EKİNCİ
4.OTURUM
OTURUM BAŞKANLARI:
ZARİF KÖNEZ-GÜLDAN KAHVECİ                                                                            
12.00-12.20 PEG UYGULAMASI VE STOMA BAKIMINDA HEMŞİRELİK 
HEMŞİRE: ASLIGÜL ŞEN
12.20-12.40 J PEG UYGULAMASINDA HEMŞİRELİK                                                          
HEMŞİRE: SULTAN ÇINAR
12.40-12.50 TARTIŞMA
12.50-14.00 ÖĞLE YEMEĞİ
1. İLERİ ENDOSKOPİ OTURUMU
OTURUM BAŞKANLARI:
DOÇ.DR. SÜLEYMAN GÜNAY- ÇİĞDEM KARACAKÖYLÜ
14.00-14.20 GİS DARLIKLAR VE MÜDAHELE YÖNTEMLERİ 
HEMŞİRE: SİBEL ÇOLAK
14.20-14.40 POEM İŞLEMLERİNDE HEMŞİRELİK
HEMŞİRE: GÜLDEHAN İLHAN
14.40-15.00 ESD İŞLEMLERİNDE HEMŞİRELİK                                                         
HEMŞİRE: ÖZGÜL ŞAHİN
15.00-15.10  TARTIŞMA
2.İLERİ ENDOSKOPİ OTURUMU
Oturum Başkanları: DOÇ.DR. YASEMİN GÖKDEN, HEMŞİRE: RAHŞAN KAPLAN
15.10-15.30 ERCP VE KOLANJİOSKOPİ İŞLEMLERİNDE HEMŞİRELİK
DENİZ AKINCI
15.30-15.50 EUS İŞLEMLERİNDE HEMŞİRELİK
CANAN TÜRKAN
15.50-16.10 Tartışma
16.10-16.30 Kahve molası
MANOMETRE OTURUMU                                                                                                                       
OTURUM BAŞKANLARI: DOÇ.DR. ZUHAL ÇALIŞKAN-ÇİSELİ ALTUNTAŞ
16.30-16.50 ÖZEFAGUS MANOMETRE                                                                                         
ZARİF KÖNEZ
16.50-17-10 ANAL MANOMETRE
ESİN TURASAN
17.10-17.20 TARTIŞMA
17.20-17.30 KAPANIŞ